Doszkalanie pracowników oraz ich rozwój leży w interesie firmy, która potrzebuje wykwalifikowanych ludzi w swojej branży. Wysyłając ich na specjalistyczne szkolenia oraz konferencje pozyskują kontakty, dzięki czemu przedsiębiorcy mają szansę znaleźć zleceniodawcę w różnych stronach kraju, co wiąże się z licznymi delegacjami pracowniczymi. Jest to nie tylko spory zysk, ale również zyskanie renomy poza swoim rejonem. Pracodawcy nie mają większego problemu z tym, aby wysłać swoich pracowników do najdalszych miejsc Polski, pod warunkiem, że znajdą oni tani hotel dla firm oferujący zakwaterowanie na krótszy oraz dłuższy pobyt.

Delegacje pracowników wykonujących zlecenia zamiejscowe

Wygranie przetargu na realizację zlecenia w innym mieście zobowiązuje firmę, by zapewnić dojazd oraz nocleg wszystkim pracownikom wykonującym prace zamiejscowe. Często są to nawet kilkutygodniowe delegacje, dlatego noclegi pracownicze w Krakowie wynajmowane są długoterminowo. Pracownik ma oczywiście możliwość na weekend wrócić do domu, jednak w dzień roboczy musi stawić się o konkretnej porze w miejscu pracy. Przedsiębiorcy poszukują bazy noclegowej możliwie jak najbliżej lokalizacji wykonywanego zlecenia, jednocześnie blisko centrum. Często decydują się więc na kwatery pracownicze w Krakowie< w dzielnicy Nowa Huta, gdzie dostępne są pokoje wieloosobowe oraz liczne zniżki dla firm.

Weekendowy udział w konferencjach i szkoleniach

Delegacja to nie zawsze wyjazd w godzinach pracy, który ma na celu wykonanie konkretnego zlecenia. To również udział w konferencjach i szkoleniach, często odbywających się poza miejscem zamieszkania. Dlatego wiele dużych miast dopasowało swoje oferty noclegowe pod przedsiębiorców i ich potrzeby. Świetnym rozwiązaniem są noclegi galicyjska 9 w Krakowie. EXPO znajduje się zaledwie kilka przecznic dalej, co pozwala sprawnie dotrzeć na miejsce konferencji na czas. Poza tym kwatery pracownicze w Krakowie posiadają również własny parking, gdzie samochód służbowy w trakcie trwania licznych spotkań jest w pełni bezpieczny.

Każdy pracodawca, wysyłając członków swojego zespołu poza stałe miejsce pracy, jest zobowiązany zadbać o transport oraz noclegi, bez względu na cel delegacji. Wszytko to musi być zgodne z wytycznymi diety dobowej, jaka przysługuje każdemu pracownikowi, który został oddelegowany do innego miasta na okres dłuższy niż jeden dzień roboczy. Warto więc zwrócić uwagę na lokalizację oraz cenę konkretnych baz noclegowych, by zapewnić nie tylko komfort pobytu, ale również sprawne dotarcie do miejsca pracy tymczasowej.