W praktycznie każdej dziedzinie życia spotykamy się ze zróżnicowanymi cenami za podobne produkty oraz usługi. Wychodzimy z założenia, że tańsze rzeczy są z automatu gorsze i muszą posiadać jakiś feler. Nie zawsze jest to prawda, co widać choćby na przykładzie wynajmu tanich noclegów w dużych miastach jak Kraków.

Rodzinny wyjazd z czworonogiem? To możliwe!

Drugie co do wielkości liczby mieszkańców miasto oferuje mnogość atrakcji turystycznych. Zamek Królewski na Wawelu, Sukiennice czy Kościół Mariacki — to tylko kilka z obiektów, będących celem osób wypoczywających w „grodzie Kraka”. W dodatku dzięki powstaniu takich obiektów jak Tauron Arena czy Expo znacznie zwiększyła się liczba tzw. turystów kongresowych, poszukujących kwater pracowniczych. To wszystko sprawia, że Kraków jest celem turystów nie tylko z całej Polski, ale również ze świata. Każdy z nich potrzebuje noclegu i swoistej bazy wypadowej, aby w pełni odkryć uroki stolicy Małopolski. Wiele osób dysponuje ograniczonym budżetem, przez co nie może pozwolić sobie na pięciogwiazdkowe hotele. Tu z odsieczą przychodzą tanie, schludne motele zlokalizowane w dobrych punktach.kwatery pracownicze W pierwszej chwili można się zastanawiać, czy oferowany tam standard będzie wystarczający. Oczywiście, zdarzają się hotele i motele, które stoją na bardzo niskim poziomie, jednak obecnie właściciele zazwyczaj starają się dbać o swój biznes, ponieważ w dobie internetu złe opinie o danym miejscu roznoszą się lotem błyskawicy. Rodziny posiadające czworonożnych przyjaciół, nierzadko stają przed dylematem — co zrobić z nimi podczas wyjazdu? Wiele hoteli nie zezwala na wprowadzanie na swój teren zwierząt. Na szczęście tanie noclegi w Krakowie z psem czy kotem są jak najbardziej możliwe. Warto również zwrócić na miejsca, honorujące Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny, ponieważ oferują one swoim klientom często bardzo atrakcyjne zniżki.

Turystyka kongresowa za niewielkie pieniądze?

kwatery pracowniczeJak już zostało wcześniej wspomniane, Kraków jest miejscem, w którym odbywa się wiele ważnych imprez branżowych. Przedsiębiorcy, chcący być na bieżąco z nowinkami w obszarze ich działania, muszą bywać na takich wydarzeniach. Podobnie jest z pracownikami. Dzięki takim wyjazdom nabywać nowe doświadczenie oraz poszerzać swoje horyzonty. Aby obniżyć koszty, wiele małych przedsiębiorstw poszukuje tanich pokoi pracowniczych, starając się zachować balans pomiędzy jakością oferowanego standardu a ceną. I trzeba powiedzieć, że niektóre miejsce doskonale spełniają te warunki. Kilkuosobowe kwatery pracownicze w Krakowie są dobrym miejscem na odpoczynek, a także nabranie sił przed kolejnym dniem targów. Tanie noclegi pracownicze, nawet w tak dużym mieście, jakim jest Kraków, są jak najbardziej możliwe. Trzeba tylko pamiętać o odpowiednio wczesnej rezerwacji miejsc — duże imprezy organizowane w tym mieście cieszą się zawsze olbrzymim powodzeniem, przez co wolne pokoje w atrakcyjnych lokalizacjach rozchodzą się jak świeże bułeczki.

Niezależnie od tego, czy wybieramy się do stolicy Małopolski w celach biznesowych, czy turystycznych — warto skorzystać z oferty tanich pokoi, które oferują bardzo wysoki standard w porównaniu do ceny. Dzięki temu zostanie nam więcej pieniędzy na zakup pamiątek czy bilety, pozwalające zwiedzić wszystkie interesujące miejsca.