Spontaniczne podróżowanie ostatnimi czasy stało się bardzo popularne, co wynika z korzystnych cen środków transportu oraz miejscowych noclegów. Niewielkim kosztem można zorganizować sobie wyjazd do jednego z większych miast Polski pełnego atrakcji, jakim jest Kraków, gdzie spędzi się przyjemne chwile wraz z rodziną czy przyjaciółmi. Niekiedy jednak zdarza się, że wybieramy się tam z innych względów – planujemy wziąć udział w dużym koncercie czy konferencji, które trwają do późnych godzin nocnych, co zmusza nas do znalezienia noclegu na jedną dobę.

Udział w wydarzeniach kulturalnych

Krakowskie hotele są w pełni przygotowane na przyjmowanie turystów, dla których znaczenie mają głównie świetna lokalizacja oraz niska cena. Ze względu na częstotliwość organizowanych wydarzeń kulturalnych, tanie noclegi w Krakowie blisko Tauron Arena są możliwe do znalezienia. Wystarczy tylko odpowiednio wcześniej zarezerwować termin, wybierając pokój dostosowany do swoich potrzeb, aby kolejnego dnia móc w pełni sił wracać do domu. Coraz więcej baz noclegowych znajduje się zaledwie kilka przecznic od wielkiej hali widowiskowej, dzięki czemu bez znajomości miasta po zakończonej imprezie można samodzielnie wrócić do hotelu.

Konferencje tematyczne dla firm

Organizowanie dużych konferencji dla firm z wielu branż również sprowadza do Krakowa setki tysięcy osób. Wszystkie hotele znajdujące się w okolicy EXPO, muszą być więc dostosowane do przyjęcia dużej liczby gości, którzy zjadą się z różnych stron kraju. Zazwyczaj poszukiwane są noclegi niedaleko adresu Galicyjska 9 w Krakowie. Hotel z parkingiem jest najchętniej wybierany, ponieważ na tak dużych konferencjach często brakuje miejsc, by bezpieczne pozostawić samochód przed centrum konferencyjnym.

Weekendowe delegacje pracownicze

Poszukując najlepszych specjalistów w swojej branży, coraz chętniej duże przedsiębiorstwa ściągają do Krakowa pracowników w ramach outsourcingu. Na czas wykonania zlecenia wynajmują im tanie pokoje pracownicze, których w tak dużym mieście nie brakuje. Ogromna liczba hoteli posiada specjalnie przygotowane budynki, które stanowią tanie noclegi pracownicze na dłuższe lub krótsze okresy wynajmu. Jest to bardzo opłacalne zwłaszcza wtedy, gdy przyjeżdżają oni zaledwie na kilka dni, by wykonać przydzielone im zadanie.

Kraków jest miastem, które bez względu na porę roku przyjmuje miliony turystów. Wiąże się to z aktywnym życiem kulturalnym, organizowaniem licznych konferencji biznesowych, ale również zapotrzebowaniem na profesjonalnych pracowników. Dlatego nie ma najmniejszego problemu, by znaleźć noclegi na jedną dobę, które w korzystnej cenie i ciekawej lokalizacji zachęcają przybyłych do wynajmu.