Wskutek problemów z niedoborem wykwalifikowanych fachowców do prac fizycznych, polscy przedsiębiorcy coraz częściej spoglądają z nadzieją zza wschodnią granicę naszego kraju. Pracownicy z terenów byłego Związku Radzieckiego cieszą się wzięciem wśród rodzimych pracodawców, którzy muszą zapewnić im dobre warunki nie tylko do pracy, ale również do wypoczynku.

W wielu dużych miastach nowe budynki oraz firmy wyrastają niczym grzyby po deszczu. Jest to możliwe dzięki wykwalifikowanym robotnikom, potrzebującym odpowiedniego miejsca do odpoczynku. Do lamusa odchodzą spartańskie warunki w barakowozach, będące normą jeszcze w latach 90. Za przykład dynamicznie rozwijającego miasta może uchodzić np. dawna stolica Polski, Kraków. Przedsiębiorcy, którzy wygrali przetarg na wykonanie danych robót, muszą wszystko odpowiednio poukładać, przede wszystkim logistycznie. Noclegi pracownicze nie mogą być zbyt oddalone od placu budowy, gdyż będzie to wysoce nieopłacalne dla pracodawcy, oraz niewygodne dla fachowców, gdyż będą musieli poświęcać dużo czasu na dojazdy. Jeśli hotel pracowniczy umiejscowiony jest nieco dalej, to warto przynajmniej sprawdzić, czy posiada dobre połączenie komunikacyjne nie tylko z budową, ale również z innymi częściami miasta. Po pracy robotnicy nierzadko chcą wyjść na miasto, by oderwać się od trudów dnia codziennego.

kwatery pracowniczeLogistyka to jedno, ale wyposażenie pokoi pracowniczych to drugie. Łóżka przypominające więzienne prycze na całe szczęście przechodzą do historii. Hotele pracownicze w Krakowie i nie tylko starają się zapewnić swoim klientom jak najwyższą jakość usług. Podstawowym wyposażeniem takiego miejsca są łóżka z wygodnymi materacami, na których można odpocząć po trudach wyczerpującej pracy. W przypadku wynajmu większych tanich kwater pracowniczych warto zwrócić uwagę na to, czy właściciele hotelu zadbali o przedzielenie części sypialnych. Przebywając codziennie wśród innych pracowników często po kilkanaście godzin, każdy potrzebuje kawałka prywatnej strefy, która pozwoli mu się wyciszyć i nabrać sił na kolejny dzień.

kwatery pracowniczeDobrze również, jeśli hotele mają możliwość wykupienia posiłku. Obfite, zdrowe śniadanie da pracownikom siły na dalszą część dnia. W tym miejscu warto również zwrócić uwagę na to, czy mieszkania pracownicze mają w swoim wyposażeniu lodówkę. Każdy powinien mieć możliwość schowania żywności lub napojów orzeźwiających w chłodnym, zaciemnionym miejscu. Nie da się również pominąć innego podstawowego wyposażenia, jakim w dzisiejszych czasach jest telewizor czy dostęp do darmowego wi-fi. Łączność ze światem zewnętrznym i rodziną to rzecz szczególnie ważna w przypadku pracowników z zagranicy. Dobry internet pozwoli na łatwe nawiązanie połączenia z bliskimi za pomocą popularnych komunikatorów.

Wybierając hotel pracowniczy dla zagranicznych fachowców warto mieć na uwadze nie tylko cenę, ale również na standard, jaki jest w nim oferowany. Należy pamiętać, że zadowolony i wypoczęty człowiek będzie zdecydowanie bardziej wydajny, co przełoży się na jakość pracy i szybkość jej wykonywania.